Wiadomości

Pogrom po bardzo dobrej grze!

2014-04-23

Drukarz Warszawa - Armado 1:19

Tuż przed świętami drużyna rocznika 2004 miała okazję zmierzyć się w kolejnym spotkaniu ligowym z ekipą Drukarza Warszawa. Była to świetna okazja do zmazania plamy po wstydliwej porażce z drużyną Akademii Sportu a zarazem sposób na spokojne spędzenie Świąt Wielkanocnych. Do tego spotkania nikogo nie trzeba było mobilizować, każdy zawodnik czół sportową złość i chęć pokazania się z jak najlepszej strony. W tym spotkaniu mieliśmy udowodnić sobie, że poprzedni mecz był tylko przypadkiem i że nadal będziemy walczyć o jak najwyższe lokaty na koniec sezonu.

Tak też się stało po bardzo ładnej, składnej grze rozgromiliśmy rywala 19:1.

 Jednak nie wynik jest tu najważniejszy a możliwość przećwiczenia wielu elementów piłkarskiego rzemiosła co w środę wychodziło nam bardzo dobrze. Dziś przyjemnie obserwowało się grę chłopków, również tych, którzy na co dzień mają mniej okazji do grania , skuteczność również stała na bardzo wysokim poziomie- szkoda tylko, że w poprzednim meczu nie mogło być podobnie wtedy bez wątpienia podczas Świąt cieszylibyśmy się z kompletu punktów.

Warto zdradzić, że ładna dla oka, techniczna i kombinacyjna gra spotkała się z pozytywnym odbiorem trenera gospodarzy a nawet sędziego, którzy osobiście gratulowali chłopcom umiejętności twierdząc, że rzadko mają do czynienia z takim graniem na tym poziomie. Brawo chłopcy! 

Teraz czeka nas zdecydowanie trudniejsze zadanie- Legia Warszawa bo o niej mowa to przeciwnik numer jeden na Mazowszu z którym gra zawsze dodaje dużo energii i wyzwala dodatkowe emocje. Tak samo będzie i tym razem, przypomnijmy, że na jesieni byliśmy jedynym zespołem, który postawił się tej renomowanej drużynie do przerwy tocząc wyrównany bój o zwycięstwo. Jak będzie teraz…zobaczymy, jednak na pewno każdy z nas zostawi serce na boisku aby powalczyć o jak najlepszy rezultat bo mimo, że to Legia jest murowanym faworytem nikt nie zabroni nam marzyć i wierzyć w końcowy sukces.

Armado - Legia 26.04 godz. 10 ul. Sarabandy 16/22

Bądźcie z nami i pomóżcie nam w walce o jak najlepszy wynik!

Bolesna porażka na własne życzenie..

2014-04-13

W sobotnim meczu wszyscy liczyliśmy na kolejne zwycięstwo i komplet 3 punktów. Wiedzieliśmy o co gramy i jak ważny jest to mecz. Mimo niższej pozycji przeciwnika w tabeli  wiedzieliśmy, że jest to solidna drużyna, która w każdym meczu walczy o jak najlepszy rezultat- tak było i tym razem.

Właściwie najchętniej o tym spotkaniu nie pisałbym nic ponieważ poza pierwszymi 10 minutami na boisku prezentowaliśmy niewiele. Nasza nerwowa, chaotyczna i nieskładna gra była podyktowana ciągłą potrzebą gonienia wyniku, który mimo naszych kolejnych 100% sytuacji regularnie się pogarszał za sprawą prostych błędów w defensywie. Trudno się podnosić z kolan  i walczyć o zwycięstwo jeżeli totalnie nic nie wychodzi a piłka nie chce wpaść do bramki przeciwnika jakby była zaczarowana. Trzeba przyznać, że szczęściu pomagali świetnie dysponowani bramkarze gości a także dobrze i ofiarnie grająca defensywa. Obraz gry wyglądał tak, że my marnowaliśmy kolejne sytuacje w sposób niewiarygodny i absurdalny łącznie z tymi gdy od połowy wychodziliśmy sam na sam uderzając prosto w bramkarza lub obok bramki a zaraz potem przeciwnik bezlitośnie wyprowadzał skuteczne kontry, które kończył golem lub groźnymi strzałami.

Wszystko zaczęło się bardzo dobrze- nasza dominacja i pełna kontrola, świetne, dokładne i szybkie rozegranie piłki kończone celnymi dośrodkowaniami, nic nie przewidywało takiego rozwoju wypadków. W mojej ocenie początek meczu to jeden z lepszych fragmentów chłopaków, piłka krążyła od nogi do nogi brakowało tylko strzałów.

Reszta spotkania to jeden wielki pościg za wynikiem po szokującej stracie pierwszej potem drugiej bramki, który tym razem nie skończył się choćby remisem. Nie można odmówić chłopakom walki i zaangażowania jednak zabrakło przede wszystkim skuteczności pod bramką przeciwnika nawet naszym czołowym zawodnikom i spokoju w rozegraniu piłki. Zresztą, trudno się temu dziwić, w sytuacji kiedy uciekają kolejne cenne minuty a nam nic nie wychodzi rośnie frustracja i trudno o spokojne budowanie akcji ofensywnych. Tak czy inaczej stworzyliśmy sobie tyle sytuacji, że można by nimi obdarować parę meczy dlatego ta porażka tak bardzo boli. Najłatwiej zwalić wszystko na brak szczęścia ale dziś zabrakło nam przede wszystkim jakości- sami sobie jesteśmy winni, pozostaje wierzyć, że ta porażka zaprocentuje na przyszłość i da nam cenne doświadczenie na resztę rundy. Trzeba pamiętać, że liga nie kończy się na zwycięstwach z najsilniejszymi, tutaj ważna jest powtarzalność i równy poziom prezentowany w każdym spotkaniu..

Słowa pochwały należą się za to drużynie z Bemowa za walkę, poświęcenie i skuteczność. Skutecznie wykorzystywali praktycznie każdy błąd naszej obrony a w defensywie dwoili się i troili aby nie dopuścić do straty bramki! 
Kolejny bardzo dobry mecz z renomowanym rywalem

2014-03-15

KS Armado - Kosa Konstancin przyjmujemy wersję 9:9 (zdania obserwatorów meczu na temat wyniku są podzielone stąd wcześniejsza informacja o naszym zwycięstwie:) )

Wczoraj przygotowując się do meczu uświadomiłem sobie, że pierwszy raz odkąd 5 lat temu odszedłem z Kosy Konstancin przyszło mi się mierzyć z tym klubem choćby w meczu sparingowym. Klubem, który mnie wychował a także wypromował mnie i wielu moich podopiecznych, do którego pewnie już zawsze będę miał ogromny sentyment.

Zależało mi na rozegraniu tego sparingu dlatego zabiegałem o to od dłuższego czasu, bynajmniej nie dlatego aby komuś coś udowadniać. Zależało mi przede wszystkim aby moi chłopcy mieli okazję zmierzyć się z jednym z najsilniejszych klubów na Mazowszu, o którym tyle ode mnie słyszeli, wreszcie aby pograli z drużyną, która podobnie jak my stara się grać piłką, preferuje futbol techniczny budując akcje od własnej bramki.

Obraz dzisiejszego meczu z cała pewnością może potwierdzić moje słowa. Obie drużyny stworzyły bardzo ładne widowisko, pełne walki, zaangażowania i dramaturgii. Padło wiele pięknych bramek, większość akcji była cierpliwie budowana od tyłu, dużą ilością podań na 1-2 kontakty. To elementy rzemiosła piłkarskiego, które w tym wieku zdecydowanie wykraczają ponad przeciętność.

Składną grę z całą pewnością utrudniało wąskie boisko i duże zagęszczenie w poszczególnych jego sektorach, dodatkowo wysoka gra pressingiem obu drużyn mocno utrudniała swobodne rozgrywanie piłki. Niemniej jednak uważam, że zawodnicy obu drużyn poradzili sobie z tym mankamentem bardzo dobrze. Gra była szybka i cieszyła oko i to ona jest najważniejsza dla nas trenerów.

Wynik na tym etapie szkolenia zawsze pozostaje sprawą drugorzędną, choć na pewno przyjemnie jest schodzić z boiska wygranym i nawet w takich meczach trzeba robić wszystko aby tak się stało. Dziś dokonywaliśmy wielu zmian, było wiele roszad w składzie, które momentami powodowały chaos w naszych szeregach. Każdy miał dziś możliwość gry i zaprezentowania sowich umiejętności. Szkoda tylko głupio straconych bramek z naszej strony, dziś w bramce i obronie nie ustrzegliśmy się prostych a nawet kardynalnych błędów, które do końca ważyły o końcowym wyniku spotkania. Dziś dokonywaliśmy wiele zmian, było wiele roszad w składzie, które momentami powodowały chaos w naszych szeregach.

Jest jeszcze jedna sprawa o której muszę wspomnieć, choć robię to z bólem bo nie zwykłem roztrząsać takich sytuacji na forum, ta konkretna sytuacja jednak bardzo mnie uraziła i zadra zapewne pozostanie na długi czas.. O tym, jak ważny jest dla mnie klub z którym dziś przyszło nam się mierzyć wspomniałem na początku relacji. Tym bardziej jest mi przykro, że zostałem potraktowany w ten sposób. Zachowanie trenera Kosy w mojej ocenie delikatnie mówiąc było bardzo niegrzeczne i nie potrzebnie zaogniło sytuację wśród rodziców.

Starałem się nie reagować na to wszystko podczas meczu i skupić się na grze ale zarzuty o nieuczciwość i złe intencje są dla mnie kuriozalne i nie mogę ich pozostawić bez komentzarza... Nie zwykłem się tłumaczyć w sytuacji gdy w żadnym stopniu nie poczuwam się do winy jednak dziś zrobię wyjątek…

Po pierwsze jesteśmy jednym z nielicznych klubów, który również na mecze sparingowe zatrudnia i samodzielnie opłaca sędziów ze Związku, właśnie po to aby uniknąć pomówień o nieuczciwość i odciążyć trenerów z obowiązku oceny często spornych sytuacji, które potem rodzą konflikty. Inna sprawa, że sędziowie często popełniają szkolne błędy, które się zdarzają na każdym szczeblu i my nie możemy brać za nie odpowiedzialności! Co tydzień zapraszamy na sparingi czołowe drużyny Mazowsza, mecze sędziuje wymiennie 2 sędziów i nigdy nie spotkaliśmy się z takimi zachowaniami, protestami i inwektywami, tym bardziej biorąc pod uwagę, że są to mecze sparingowe.

Zarzuty o nadmierne napinanie z naszej strony argumentowane dużą ilością strzałów na bramkę przeciwnika pozostawię bez komentarza bo wydaje się być zbędny…

Dziękuje za to rodzicom gości za ich zaangażowanie w wyjaśnienie tej nieprzyjemnej sytuacji(wszystkich niepotrzebnie poniosły nerwy) dziękuje również za ciepłe słowa, które padły z ich ust. Fajnie, że ktoś potrafi docenić wieloletnią pracę w tym klubie, ze swojej strony życzę im i ich pociechom wielu sukcesów w przyszłości!

Swoim chłopakom dziękuje za zaangażowanie i bardzo dobrą grę! Brawo Panowie i oby tak dalej..


Zwycięska passa trwa nadal!

2014-03-09

Armado - Polonia Warszawa 10:4 (przed feriami)

Armado – STF Champion 12:2

Armado – MKS Agrykola 8:4

W ostatnim czasie drużyna rocznika 2004/05 miała okazję rozegrać 2 mecze kontrolne. Były one o tyle istotne, iż były pierwszymi po 2 tygodniowych feriach. Wszyscy byliśmy zatem bardzo ciekawi „formy” chłopaków a także tego jak się zaprezentują pod kątem wytrzymałościowym.

Pierwszy mecz rozegraliśmy w piątek z zaprzyjaźnioną szkółką Marcina Mięciela i Maćka Bykowskiego z którą przyszło się nam już mierzyć w spotkaniu sparingowym. Tym razem na boisku gospodarzy odnieśliśmy przekonywujące zwycięstwo prezentując całkiem dobrą i składną grę szczególnie biorąc pod uwagę nietypową nawierzchnię boiska a także fakt, iż przyszło nam się mierzyć głównie z chłopcami z rocznika 2003. Co ważne na mecz zostali powołani praktycznie wszyscy trenujący w drużynie chłopcy, była to zatem świetna okazja do sprawdzenia w warunkach meczowych całej naszej szerokiej kadry.

W niedzielę zaś poprzeczka została postawiona jeszcze wyżej ponieważ stanęliśmy w szranki z dobrze nam znanym zespołem Agrykoli czyli Vice liderem naszej grupy ligowej. Dodatkowym smaczkiem meczu był fakt, iż za niespełna miesiąc czasu przyjdzie nam walczyć w 1 kolejce rundy wiosennej. Było to zatem ostatnie przetarcie przed ligą i test który miał dać nam odpowiedź w którym miejscu się znajdujemy. Wszyscy bowiem pamiętamy pechową porażkę w lidze a także 2 kolejne pewne zwycięstwa w sparingach.

Dziś chłopcy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania udowadniając kolegom z Mokotowa swoją wyższość. Wygraliśmy pewnie 8:4 i to my możemy być w lepszych nastrojach przed startem ligi. Przede wszystkim mnie jako trenera cieszy mnie gra, która mimo niewielkiego boiska i tłoku na nim panującego w wielu momentach mogła się podobać. Nie zabrakło walki, determinacji ale także składnej, dokładnej i pomysłowej gry. Coraz częściej widać pewną powtarzalność w rozgrywaniu piłki i wysoką skuteczność. Staramy się grać szybko na 1-2 kontakty, kończąc ataki piłkami prostopadłymi do wychodzących na wolne pole skrzydłowych. Gra obronna też stała dziś na dobrym poziomie. Szkoda tylko pechowej kontuzji Norberta z początku spotkania, która wyeliminowała go z dalszej walki(trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia)

Tak oto zakończył się ten pracowity choć owocny weekend. Nasza zwycięska passa z czołowymi drużynami rocznika trwa nadal, to cieszy i z cała pewnością buduje morale chłopaków, jednak nie zwalnia nas to z dalszej ciężkiej pracy, której jeszcze wiele przed nami. Pamiętajmy, że na tym etapie najważniejszy jest stały rozwój i podnoszenie swoich umiejętności techniczno-taktycznych i na tym cały czas musimy się skupiać.


Kadra na mecz sparingowy z MKS Agrykola Warszawa

2014-03-08

Poniżej znajduję się lista powołanych na jutrzejszy mecz sparingowy z zespołem MKS Agrykola Warszawa.


Zbiórka godz. 10:40 Warszawianka (gramy w dresach i korkach)

1. Jan Pawelec
2. Kuba Podębski
3. Michał Komar
4. Marcel Markiewicz
5. Krystian Syta
6. Szymon Falkiewicz
7.Norbert Wilk
8.Maciek Gąsiorowski
9. Wiktor Serafin
10. Łukasz Kozłowski
11. Bartosz Głuszak
12. Piotr Tarnas
13. Kuba Jóźwiak
14. Michał Gąsiorowski

W przypadku nie możliwości przybycia proszę o pilny kontakt.

Najbliższe mecze kontrolne

2014-03-06

Już jutro nasza drużyna zmierzy się meczu sparingowym z zespołem STF Champion prowadzonym przez Marcina Mięciela i Maćka Bykowskiego.

Będzie to kolejne spotkanie obu drużyn i świetna okazja sprawdzenia w warunkach meczowych większości chłopców trenujących w naszej drużynie. Poprzeczka będzie postawiona wysoko ponieważ zagramy w głównej mierze z chłopcami z rocznika 2003.

Powołani na to spotkanie są wszyscy zawodnicy grupy A a także wszyscy pozostali obecni na czwartkowym treningu.
Zbiórka godz. 18:00 parking przy Kościele ul. Ogrodowa Józefosław.

Gramy w dresach i halówkach!

W przypadku nie możliwości przybycia proszę o informację.

W najbliższą niedzielę tj. 9 marca godz. 11 na Warszawiance zmierzymy się natomiast z zespołem MKS Agrykola Warszawa czyli Vice liderem naszej grupy. Będzie to kolejne spotkanie obu drużyn i ostatnie przetarcie przed rozgrywkami ligowymi, w których zmierzymy się w 1  wiosennej kolejce.
Czeka nas bardzo trudny sparing ale tyko takich potrzebujemy aby jak najlepiej przygotować się do rundy rewanżowej.

Powołania na to spotkanie będą zamieszczone na stronie po piątkowym sparingu.


Armado Winter CUP - Kadra meczowa

2014-01-17

Poniżej znajduje się kadra meczowa na sobotni turniej Armado Winter CUP.


1. Antek Wiśniewski
2. Jan Pawelec
3. Kuba Podębski
4. Michał Komar
5. Marcel Markiewicz
6. Krystian Syta
7. Maciej Gąsiorowski
8. Piotr Tarnas
9. Wiktor Serafin
10. Norbert Wilk
11. Szymon Falkiewicz
12. Łukasz Kozłowski

Zbiórka na Warszawiance godz. 9:15. Zabieramy dresy klubowe, ochraniacze i odzież termiczną, w której chłopcy będą grali. Planowane zakończenie turnieju około godz. 15:30

Na miejscu będzie działał turniejowy bufet.

Dziś chłopcy mają wolne!

W przypadku problemów z przybyciem proszę o pilny kontakt.

Kolejna wygrana tym razem z Agrykolą Warszawa

2014-01-16

MKS Agrykola - KS Armado 12:20

W dzisiejszym meczu kontrolnym na który zostaliśmy zaproszeni przez drużynę Agrykoli Warszawa odnieśliśmy kolejne przekonywujące zwycięstwo.

Podczas 2 godzinnej gry zagrać i zaprezentować mogli się wszyscy chłopcy z obu drużyn. Było wiele zmian i roszad w składzie stąd i gra nie była płynna. Brakowało również skuteczności i spokoju w rozegraniu piłki.

Ważne jednak, że każdy dał z siebie wszystko i że mogliśmy tuż przed turniejem sprawdzić się na tle silnego przeciwnika, któremu bardzo dziękujemy za zaproszenie!

Kadra na mecz kontrolny z Agrykolą Warszawa

2014-01-15

W dniu jutrzejszym rozegramy kolejny mecz kontrolny. Tym razem przyjdzie nam się mierzyć ze starymi znajomymi - drużyną MKS Agrykola Warszawa.

Sparing zostanie rozegrany w formie dwóch spotkań, które odbędą się o godz 16.00 i godz. 17.00. 
Najpierw zagrają ze sobą pierwsze zespoły obu klubów, a następnie drugie.

Kadry meczowe:

Grupa A  zbiórka godz. 15.40:

1. Antek Wiśniewski
2. Kuba Podębski
3. Marcel Markiewicz
4. Krystian Syta
5. Szymon Falkiewicz
6. Maciek Gąsiorowski
7. Piotr Tarnas
8. Norbert Wilk
9. Łukasz Kozłowski

Grupa B zbiórka 16.45

1.Janek Pawelec
2. Wiktor Szymański
3. Michał Komar
4. Kuba Jóźwiak
5. Michał Gąsiorowski
6. Wiktor Serafin
7. Jaś Słowiński
8. Arek Wilczyński
9. Marcel Żelazny
10.Szymon Szweryn
11. Sergiusz Narosz
12. Bartek Czekaj

Z racji ograniczonego czasu gry prosimy o możliwie punktualne przybycie na zbiórki.

Zwycięska passa trwa nadal! Wygrane z Olimpią i SEMPem!

2014-01-12

Armado – SEMP Ursynów 7:5

Armado – Olimpia Warszawa 8:4

Miniony weekend przyniósł wszystkim nam wiele pozytywnych emocji i powodów do satysfakcji. Myślę, że mało kto spodziewał się tak dobrych wyników naszej drużyny dla tle ścisłej czołówki rocznika 2004 do jakiej z całą pewnością należy drużyna Olimpii Warszawa i SEMPa. Sobotni dwumecz miał dwa cele. Pierwszy polegający na podniesieniu poziomu sportowego a przy okazji jak najlepszego przygotowania do zbliżającego się turnieju Armado CUP i drugi dający odpowiedź na pytanie odnośnie pozycji w której obecnie się znajdujemy względem najlepszych ekip w naszym roczniku.

Dwa przekonywujące zwycięstwa cieszą ponieważ dosadnie udowadniają, iż krok po kroku zaczynamy dołączać do grona najmocniejszych ekip w swojej kategorii wiekowej, dodatkowej satysfakcji przysparza fakt rosnącej formy w perspektywie zbliżającego się turnieju.

Do doskonałości jednak jeszcze daleka droga i stale mamy nad czym pracować. Cieszy na pewno skuteczność, która od paru spotkań stoi na naprawdę wysokim poziomie a warto przypomnieć, iż do niedawna była naszą największą bolączką. Poprawiliśmy uderzenia z dystansu, stałe fragmenty gry po których zdobywamy wiele bramek, potrafimy też coraz skuteczniej operować piłką, widać u chłopców coraz więcej kreatywności i niekonwencjonalnych zagrań. W sobotę zabrakło na pewno dokładności, notowaliśmy zbyt dużo strat, graliśmy za wąsko, brakowało ruchu czym zamykaliśmy sobie drogę do skutecznego rozegrania piłki. Niemniej jednak zwycięzców się nie sądzi a zwycięska passa w rywalizacji z najlepszymi trwa nadal:)

Naszym przeciwnikom dziękujemy za możliwość wspólnej rywalizacji tym bardziej, że od każdego z nich możemy nauczyć się wiele dobrego..

Plany na najbliższe 2 tygodnie..

W najbliższy czwartek zagramy ostatni sparing przed weekendowym turniejem, który będzie tym samym ostatecznym szlifem naszej formy :) Naszymi przeciwnikami będą starzy znajomi- zespół Agrykoli, który zaprosił nas do grania. Zaplanowaliśmy 2 mecze grup A i B, które odbędą się pod balonem na Warszawiance odpowiednio o godz. 16:00 i 17:00(składy zostaną zamieszczone we środę)

Piątek będzie zapewne dniem wolnym.

18 stycznia wystąpimy w roli gospodarza w turnieju Armado Winter CUP 2014.

Po tym wyczerpującym okresie sparingów i meczy kontrolnych chłopcy dostaną wolny weekend 25-26 stycznia. Natomiast już 1 lutego zmierzymy się z kolejnym liderem grupy rozgrywek U-10 Polonią Warszawa, Legionovią Legionowo, Viktorią Sulejówek lub Kosą Konstancin. Do końca okresu zimowego planujemy rozegrać mecze kontrolne ze wszystkimi z wyżej wymienionych drużyn- liderów grup.


Armado - Unia Warszawa Zwycięstwo po rzutach karnych..

2014-01-07

W ostatnią sobotę rozegraliśmy pierwszy sparing po przerwie świątecznej. Jako, że w tym nowo rozpoczętym roku postanowiliśmy stawiać sobie ambitne cele, na sparingi zapraszamy tylko czołowe drużyny z naszego rocznika.

Tym razem padło na zespół Unii Warszawa, który to grając w lidze dwiema drużynami lideruje w grupie 7 i zajmuje miejsce w ścisłej czołowe grupy 5. Poprzeczka zatem była zawieszona bardzo wysoko a już pierwsze minuty pokazały, że czeka nas ciężka przeprawa.

Tym razem nasza gra nie powalała, jednak stara piłkarska maksyma mówi, że gra się tak jak przeciwnik pozwala a ten był w sobotni poranek mocno zdeterminowany do walki o każdy metr boiska. Podchodził do nas bardzo wysoko skutecznie przerywając i rozbijając wiele naszych akcji ofensywnych.

Mimo wszystko staraliśmy się grać swoje, nie tracić głowy, nie panikować i rozgrywać piłkę od własnej bramki. Co prawda zaliczaliśmy przy tym wiele niewymuszonych strat, brakowało nam płynności i dokładności w rozegraniu niemniej jednak parę naszych akcji mogło się podobać. 

Na plus trzeba odnotować napewno walkę i zaangażowanie, uderzenia z dystansu a także głową po autach, na minus chaos w szeregach obronnych, złe decyzje i krycie, które w paru przypadkach kończyło się stratą kolejnych bramek.

Drużyna Unii zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, grała odważnie wykorzystując wiele naszych błędów, pokazali też charakter często odrabiając straty. W ogóle mecz cechowała ogromna dramaturgia, która dodawała tej rywalizacji dodatkowego smaczku.

Mecz finalnie zakończył się remisem a zwycięzcę wyłoniła dopiero seria rzutów karnych, która była niejako nagrodą za walkę i zaangażowanie chłopców z obu drużyn. 

Za tydzień czeka nas kolejny trudny mecz kontrolny(ponieważ tylko takie rywalizacje są w stanie wymiernie podnieść nasz poziom sportowy), który ma za zadanie jak najlepiej przygotować nas do zbliżającego się dużymi krokami Ogólnopolskiego Turnieju Armado Winter CUP.


SEMP Ursynów – Armado 5:10

2014-01-02

Tuż przed Świętami nasi chłopcy mieli okazję rozegrać prestiżowy mecz kontrolny z lokalnym rywalem- drużyną SEMPa Ursynów. Spotkanie zostało rozegrane pod balonem na ul. Koncertowej gdzie zostaliśmy zaproszeni przez gospodarzy.

Sam mecz z całą pewnością mógł się podobać, nasi chłopcy po raz kolejny zaprezentowali ładną dla oka i składną grę odnosząc kolejne zwycięstwo. Jednak należy dodać, że nie wszystko wyglądało tak jakbyśmy sobie tego życzyli. O ile gra ofensywna, samo budowanie akcji było zdecydowanie na plus to mnożyły się proste błędy w defensywie polegające za złym kryciu i złym ustawieniu. Szkoda bo przez to często w naszą grę wkradało się zdenerwowanie i niepotrzebnie musieliśmy gonić wynik. Skuteczność też nie była naszym mocnym punktem- niewykorzystany karny a także wiele sytuacji sam na sam również wymiernie wpłynęło na końcowy wynik meczu.

Trzeba również zaznaczyć, że drużyna gospodarzy robiła co mogło aby napsuć nam krwi, świetnie spisywał się również bramkarz. Wyprowadzała bardzo skuteczne, szybkie kontry, które mocno mieszały w naszych szeregach obronnych.

Reasumując możemy być zadowoleni z kolejnego zwycięstwa i z optymizmem patrzeć w Nowy Rok. Naszym kolegom z SEMPa bardzo dziękujemy za zaproszenie i jesteśmy już umówieni na kolejne granie tym razem u nas- pod balonem na Warszawiance.


Powołania na sparing z drużyną SEMP Ursynów

2013-12-18

Jutro, tj. w czwartek 19 grudnia będziemy mieli okazję sprawdzić się na tle silnego przeciwnika jakim jest SEMP Ursynów.


Mecz sparingowy zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną trawą pod balonem przy ul. Koncertowej. Zbiórka godz. 15:45.

Zabieramy ze sobą dresy klubowe.

Lista powołanych.

1. Antek Wiśniewski
2. Janek Pawelec
3. Wiktor Szymański
4. Michał Komar
5. Kuba Podębski
6. Marcel Markiewicz
7. Krystian Syta
8. Szymon Falkiewicz
9. Piotr Tarnas
10. Norbert Wilk
11. Bartosz Głuszak
12. Marcel Markiewicz
13. Wiktor Serafin
14. Jan Słowiński
15. Arek Wilczyński
16. Michał Gąsiorowski
17. Łukasz Kozłowski
18. Marcel Żelazny


Osoby niepowołane lub nie mogące przybyć na mecz przychodzą na trening grupy 2005 godz. 17:00 Dembowskiego.

Wysokie zwycięstwo po ładnej grze

2013-12-01

KS Armado – Viktoria Głosków 11:4

W sobotni poranek mieliśmy okazję sprawdzić swoje umiejętności na tle silnego przeciwnika. Była nim Viktoria Głosków wicelider gr. VI rozgrywek U-10, która to toczy wyrównaną walkę ze swoim grupowym rywalem, potentatem Kosą Konstancin. Mimo, iż był to tylko mecz sparingowy miał dać nam odpowiedź w którym miejscu się znajdujemy, wreszcie jak wypadamy na tle silnych przeciwników z innych grup.

Wysokie zwycięstwo cieszy jednak nie wynik jest tu sprawą najbardziej budującą. Dzisiejsza gra chłopców stała na naprawdę wysokim poziomie. Długimi fragmentami działaliśmy jak dobrze zaprogramowana maszyna. Prezentowaliśmy się jak dojrzała piłkarsko drużyna szczególnie jak na swój wiek. Nie było głupich strat, paniki przy wyprowadzaniu piłki, błędów w kryciu czy złych decyzji i egoistycznej gry. Byliśmy drużyną, która krok po kroku dążyła do zdominowania i ogrania przeciwnika. Efektem tego było 5 bramek zaaplikowanych przeciwnikowi już po pierwszych 15 minutach. Wynik 5:0 ustawił mecz a pierwsza kwarta była w naszym wykonaniu praktycznie bezbłędna. Śmiem twierdzić, że z taką grą mielibyśmy szansę ograć praktycznie wszystkie drużyny w swoim roczniku.

Bramki zdobywane w dzisiejszym meczu nie był dziełem przypadku a składnych zespołowych akcji. Proszę zauważyć, że praktycznie wszystkie rozpoczynaliśmy od naszych obrońców. Cały czas z uporem maniaka doskonalimy ten trudny element i efekty zaczynają być widoczne gołym okiem. Dziś wychodziliśmy nawet spod pressingu rywala, nie tracąc głowy przy wyprowadzaniu, szybko (często z pierwszej piłki) i celnie operując piłką (w porównaniu - nasz przeciwnik zawsze wybierał najprostszy element- gra długą piłką). Nasze akcje ofensywne cechowała dojrzałość- byliśmy ruchliwi wychodząc na wolne pole, graliśmy dużo piłek prostopadłych, często kontrujących, zagranych na drugą stronę boiska, nie było egoizmu tylko próba wykonania odpowiednich często trudnych decyzji. Wreszcie strzały z dystansu i skuteczność, których to elementów tak często brakowało nam w rozrywkach ligowych. Dziś to właśnie silne, celne strzały (w tym piękne uderzenie po rzucie rożnych Krystiana z volleya, Norberta czy Maćka Wyrwickiego) kończyły nasze ataki. Warto zaznaczyć, że dziś było widać po chłopakach ogromne serce do walki i zaangażowanie, byliśmy agresywni i nieustępliwi.

Gra dziś się nam układała dlatego robiliśmy wiele zmian aby dać pograć wszystkim chłopakom. Niestety w efekcie zmian czasami brakowało nam zrozumienia i wkradały się błędy w komunikacji i kryciu stąd 4 stracone bramki. Jednak nie robimy dziś z nich żadnej tragedii. To my dyktowaliśmy warunki i przez cały mecz graliśmy tak jak sobie założyliśmy. Za to wszystkim chłopcom należą się wielkie słowa uznania!

Dziękujemy przeciwnikom, że zgodzili się przyjąć nasze zaproszenie i życzymy im wielu sukcesów w przyszłości. To podobnie jak my młoda perspektywiczna drużyna, składająca się po części z chłopców 2005 rocznika przed, którą jeszcze wiele sukcesów!

Tego typu sparingi będą podstawowym elementem naszych przygotowań do rundy wiosennej. Chcemy grać z najsilniejszymi w swoim roczniku, liderami i wiceliderami innych grup licząc się z tym, że czasami możemy przegrać (takie mecze rozwijają najbardziej). Chcemy grać na trawie a nie halach, bo to zupełnie inna specyfika i zupełnie inne efekty. Rzadko, która drużyna ma taką okazję dlatego będziemy zapraszać najlepszych. A turnieje halowe.. na pewno się pojawią będą jednak tylko uzupełnieniem dla meczy kontrolnych gdzie gramy tak jak w lidze po siedmiu z dużą ilością zmian i w pełnym wymiarze czasu. Turnieje halowe to gra po 10-12 minut gdzie trudno mówić o wymiernych korzyściach na przyszłość a o wyniku często decyduje przypadek.


Korekty w zimowym grafiku treningowym

2013-11-26

Z przyjemnością informujemy, iż począwszy od przyszłego tygodnia Grupa
Armado A rozpoczyna dodatkowy trening na dużej hali przy ul. Na Uboczu 9. 

Tym samym wracamy do standardowego, optymalnego cyklu treningowo-meczowego (3 treningi + mecz/turniej)

Nie byłoby to możliwe gdyby nie pomoc rodziców w pokryciu części kosztów dodatkowego treningu. 
Koszty wynajmów hal sportowych są ogromne dlatego większość klubów redukuje ilość treningów w okresie zimowym lub łączy drużyny na jednej hali. My natomiast zachowujemy tą samą liczbę treningów, które będą prowadzone w bardzo dobrych warunkach!

Poniżej znajduje się aktualny grafik treningowy. Uwaga!!! W najbliższym tygodniu trenujemy wg obecnego planu. Jedyną zmianą jest przełożenie czwartkowego treningu Armado B na piątek!

Grafik treningowy aktualny od 3.12

Armado A
Wtorek: Dodatkowy trzeci trening dla osób, które wyraziły chęć uczestnictwa 19:30 -21:00 Ubocze. Pozostali: 18:30-20:00 Dembowskiego trening z Armado B(w przypadku problemu z dotarciem na wszystkie 3 zajęcia można wybrać 2 z pośród 3 proponowanych treningów w tygodniu)

Czwartek: 18:30 -20:00 Dembowskiego wspólny, obowiązkowy- sprawność ogólna
Piątek: 19:00 - 20:30 Puszczyka
Sobota: Powołani 10:00 - 11:30 Balon Warszawianka (mecz kontrolny)

Armado B
Wtorek: 18:30 - 20:00 Dembowskiego                       
Czwartek: 18:30 -20:00 Dembowskiego wspólny, obowiązkowy- sprawność ogólna
Sobota: Powołani 10:00 - 11:30 Balon Warszawianka (mecz kontrolny)

Treningi Bramkarskie: Środa 17:30 - 18:30 Dembowskiego. Bramkarze są zwolnieni z treningu czwartkowego!!! Rocznik 2004/2005

  

Trener Bartosz Bilski

 

Adam Kunicki

Adam
Kunicki

Alek Dominik

Alek
Dominik

Antek Wiśniewski

Antek
Wiśniewski

Arek Wilczyński

Arek
Wilczyński

Bartek Głuszak

Bartek
Głuszak

Bruno Borowiec

Bruno
Borowiec

Jan Słowiński

Jan
Słowiński

Jaś Pawelec

Jaś
Pawelec

Kacper Lenkiewicz

Kacper
Lenkiewicz

Krystian Syta

Krystian
Syta

Kuba Klenkiewicz

Kuba
Klenkiewicz

Kuba Podębski

Kuba
Podębski

Łukasz Kozłowski

Łukasz
Kozłowski

Maciek Gąsiorowski

Maciek
Gąsiorowski

Marcel Markiewicz

Marcel
Markiewicz

Marcel Żelazny

Marcel
Żelazny

Michał Gąsiorowski

Michał
Gąsiorowski

Michał Gołyński

Michał
Gołyński

Michał Komar

Michał
Komar

Mikołaj Dębowski

Mikołaj
Dębowski

Mikołaj Raczek

Mikołaj
Raczek

Norbert Wilk

Norbert
Wilk

Piotr Tarnas

Piotr
Tarnas

Piotrek Piaskowski

Piotrek
Piaskowski

Szymon Szweryn

Szymon
Szweryn

Wiktor Szymański

Wiktor
Szymański